Ostroga piętowa – co warto wiedzieć?

Ostrogi piętowe to przypadłość, która dosięga coraz większej ilości osób. Zauważyć nawet można, że ostroga pietowa leczenie warszawa to coraz częściej wpisywana fraza w wyszukiwarce internetowej. Czym dokładnie jest ostroga piętowa? Po czym ją poznać? Jak można leczyć ostrogę piętową? Podpowiadamy!

Ostroga piętowa – co to za przypadłość?

Z ostrogą na pięcie mamy do czynienia, gdy dojdzie do stanu zapalnego przy łączeniu kości piętowej z rozcięgnem podeszwowym lub ścięgnem Achillesa i odkładania się złogów wapiennych. Efektem tego jest wytworzenie się ostrej narośli, która kształtem przypomina haczyk tzw. ostrogi.  Ostroga piętowa może z pozoru wyglądać niegroźnie, lecz każdy, kto się z nią zmagał, doskonale wie, że nawet mała narośl może skutecznie uprzykrzyć życie, bo często powoduje trudności w chodzeniu, czy nawet wykonywaniu prostych czynności.

Ostroga piętowa – objawy

Ostroga piętowa może dosięgnąć każdego, jednakowo osoby młode, jak i starsze. Wszystko dlatego, że przypadłość ta ma różne podłoże. W każdym przypadku objawy ostrogi piętowej są podobne. Najpierw pojawia się łagodny ból w pięcie, czasami niewielkie kłucie podczas chodzenia. Już te symptomy powinny dać nam do myślenia, bo zbagatelizowane przybierają później na sile. Ból, który do tej pory nie był dokuczliwy, staje się silny i uniemożliwia chodzenie i wykonywanie nawet najdrobniejszych czynności. Objawami współtowarzyszącymi może być obrzęk pięty oraz uczucie sztywności.

Ostroga piętowa – leczenie

Jeśli nie chcemy narazić się na ból, czy trudności w wykonywaniu codziennych czynności, warto od razu pomyśleć o leczeniu przypadłości. Z ostrogami piętowymi można walczyć w różny sposób. Na pewno warte uwagi są nowoczesne terapie, w tym np. leczenie ultradźwiękami, laserem, czy falami uderzeniowymi. Tego typu terapie oferowane są w nowoczesnych gabinetach i to właśnie tutaj warto szukać pomocy. Wybierając odpowiednie miejsce dla siebie, pamiętajmy, by stawiać tylko na te, które mają doświadczenie w leczeniu ostrogi piętowej.