Często nasz stan nie pozwala nam na udanie się do lekarza. Noga w gipsie, bolesne rany, ciężka angina czy zapalenie płuc. Czasami w takich przypadkach lepiej nie wychodzić na oblodzone chodniki czy mróz. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z rozwiązania, jakim jest konsultacja online.

Konsultacja online – na czym polega?

Telemedyk to strona, którą można nazwać gabinetem lekarskim online. Wykwalifikowani specjaliści pomagają pacjentom w ten sam sposób co lekarze w gabinetach stacjonarnych, tylko że na odległość. Na taką wizytę umówimy się też szybciej niż do typowej przychodni. Jest to tylko kwestia wypełnienia formularza, opłacenia usługi i oczekiwania na telefon. Często dostajemy go już w ciągu kwadransa. Lekarz wysłucha naszych objawów i przepisze nam potrzebne leki oraz jeżeli jest taka potrzeba, wystawi zwolnienie lekarskie.

Medyk online – recepta na odległość

Podczas konsultacji online można uzyskać nowoczesne rozwiązanie, jakim jest e-recepta. Lekarz online może ją wystawić tak samo jak lekarz stacjonarny. Podczas wizyty otrzymujemy kod, który wystarczy podać w aptece. Jeżeli nie czujemy się na siłach, to taką e-receptę może za nas zrealizować ktoś bliski. E-recepta online otrzymana podczas konsultacji pozwala nam szybko uzyskać potrzebne leki i zacząć potrzebne leczenie. Cały proces od umówienia się na wizytę po otrzymanie leków może trwać nawet mniej niż godzinę.

Plusem e-recepty jest też to, że nie grozi nam już zgubienie świstka papieru – kod dostajemy też w formie smsa, którego wystarczy przesłać osobie, która będzie realizowała receptę.

Konsultacja online pozwala też na interpretację wyników

Czasami nie potrzebujemy wizyty u lekarza – chcemy się tylko dowiedzieć, czy wyniki naszych badań powinny nas martwić. Mogą to być wyniki morfologii, poziomu różnych witamin i składników mineralnych, cholesterolu, glukozy i innych wskaźników. Często kiedy nie widzimy na wynikach zbyt wielu strzałek w górę albo w dół, postanawiamy pominąć wizytę u lekarza. Specjalista może jednak na wynikach zauważyć pewne nieprawidłowości, których my, jako amatorzy, nie zauważymy.

Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem jest konsultacja online. Zajmie nam to niewiele czasu, a możemy być spokojni, że nasze wyniki nie są powodem do niepokoju. Jeżeli lekarz stwierdzi jakieś nieprawidłowości, to otrzymamy kod na receptę online albo zalecenie udania się do innego specjalisty. Lekarz może nam też wystawić e-zwolnienie, jeżeli wyniki wyjątkowo go zmartwią.