Terapia falą uderzeniową to nieinwazyjne, rozwiązanie między innymi do osób cierpiących na tak zwany łokieć tenisisty. Terapia ta pomoga ludziom przezwyciężyć ból. Frustrujące może być to, jak próbowałeś już wszystkiego – od wielokrotnych zastrzyków steroidowych po leki, szyny, szelki, taśmy – i nic nie działa, by złagodzić ból. Terapia falą uderzeniową leczy różne stany za pomocą fal uderzeniowych.

 

Jakie objawy występują podczas „łokcia tenisisty”?

Łokieć tenisisty (lub boczne zapalenie) na ogół rozpoczyna się jako https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/ łagodny ból i stopniowo staje się coraz gorszy. Chorzy z przewlekłymi chorobami mogą odczuwać silny ból, który rzadko się zmniejsza. W przewlekłym łokciu tenisisty ból znajduje się na zewnątrz łokcia, poniżej wyrostka. Będziesz odczuwał ból, gdy sięgniesz i chwycisz coś, albo podnosisz i będziesz nosił nawet lekki przedmiot.

Nie musisz być tenisistą, aby cierpieć na łokieć tenisisty. W większości przypadków łokieć tenisisty jest wynikiem ruchów, które wielokrotnie angażują mięśnie przedramienia. Jest to bardzo często spowodowane wykonywaną pracą lub jest związane z urazem sportowym.

 

Możesz mieć łokieć tenisisty, jeśli doświadczasz:

  • Bólu spowodowanego unoszeniem, zginaniem ręki lub chwytaniem nawet lekkich przedmiotów, takich jak filiżanka kawy lub karton mleka.
  • Nawracającego bólu tuż poniżej zgięcia łokcia.
  • Bólu, który promieniuje wzdłuż ramienia w kierunku nadgarstka.
  • Trudności w pełnym wydłużeniu przedramienia.
  • Bólu, który pojawia się, gdy podajesz ręce lub podnosisz coś.
  • Słabości mięśni na ramieniu, przedramieniu lub nadgarstku.
  • Zmniejszonego zakresu ruchów i elastyczność w nadgarstku.
  • Skurczy mięśni w okolicy przedramienia.
  • Bólu podczas naciskania na miejsce, w którym ścięgno styka się z kością.

 

Na czym polega leczenie łokcia tenisisty falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową została pierwotnie opracowana przez Dorniera MedTecha w celu rozbicia kamieni nerkowych prawie ćwierć wieku temu. Od tego czasu lekarze odkryli, że terapia falą uderzeniową może przynieść korzyści osobom z uszkodzeniami tkanek miękkich i kości.

Zabieg ten nie jest chirurgiczny. Ta szybka i skuteczna procedura wykorzystuje intensywne, ale bardzo krótkie fale energii, aby leczyć wiele przewlekłych bolesnych stanów ortopedycznych.

Doskonała terapia falami uderzeniowymi zapewnia wysoką energię za pomocą odpowiedniego urządzenia. Być może w bezradności zastanawiasz się nad jakimikolwiek innymi zabiegami, które wymagają wielu serii – nie należy do nich z całą pewnością leczenie łokcia tenisisty falą uderzeniową.

Większość pacjentów odczuwa niewielki dyskomfort podczas leczenia, ale ogólnie jest to metoda dobrze tolerowana. Osoba przeprowadzająca zabieg dostosuje intensywność bodźca w zależności od poziomu komfortu i może stopniowo go podnosić, aby zminimalizować dyskomfort.

Jakie korzyści z tą metodą są dla Ciebie? Przede wszystkim brak ryzyka chirurgicznego, brak przestojów, zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na długotrwałe leczenie, które często nie działa.