Depilacja laserowa Gdańsk to jedna spośród metod na usuwanie niechcianego owłosienia. Współcześnie obowiązujące wzorce urody kobiecej są bezlitosne dla zbędnego owłosienia. Pojawiła się modą na depilację, jak i na wszelkiego rodzaju produkty i zabiegi pozwalające na uzyskanie gładkiej i wolnej od włosków skóry.

Na czym właściwie polega depilacja laserowa? 

Uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni skóry, na ogół związane jest z niekończąca się walką z niezbyt estetycznymi włoskami, podrażnieniem skóry po depilacji, jak również z ich wyrastaniem. Istnieją jednakże sposoby, które pozwalają na pozbycie się takiego problemu na dłuższy czas. Taką możliwość daje nam depilacja laserowa.

Lasery, które wykorzystuje się do depilacji powodują znaczne uszkodzenie materii o ciemniejszej barwie, nie powodując przy tym ogrzania reszty naskórka. Najlepsze efekty depilacji uzyskuje się zdecydowanie w przypadku włosów czarnych albo brązowych.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej? 

Wskazaniem do przeprowadzania depilacji laserowej będzie głównie ciemne i grube owłosienie na ciele. Kiedy włoski odrastają dosyć szybko, wyglądając przy tym nieestetycznie, depilacja laserowa sprawdzi się wręcz idealnie.

Depilacja laserowa nie powinna być jednakże wykonywana w niżej wymienionych przypadkach:

 • opalenizna,
 • zażywanie leków światłoczułych,
 • bliznowiec,
 • padaczka,
 • łuszczyca,
 • nowotwory,
 • rozrusznik serca,
 • łuszczyca,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • infekcje grzybicze, wirusowe i bakteryjne w miejscach depilacji,
 • depilacja woskiem,
 • korzystanie z samoopalaczy, bronzerów,
 • blond, rude, albo siwe włosy w miejscach depilacji (nie jest ona wtedy skuteczna).

Ewentualne skutki uboczne depilacji laserowej

Pacjentki mające bardzo wrażliwą skórę, mogą w najbardziej delikatnych jej obszarach odczuwać dyskomfort. Najbardziej wrażliwe kobiety mogą poprosić o specjalny krem znieczulający przed wykonaniem zabiegu.

Jak przygotować się  do depilacji laserowej? 

Na dzień przed poddaniem się depilacji laserowej wybraną część ciała trzeba dokładnie ogolić i wymyć. Następnie stosuje się krem celem znieczulenia miejscowego, po czym skórę poddaje się oddziaływaniu promieni lasera.

Laser wysyła pulsujące wiązki światła, które są wchłaniane przez pigmenty znajdujące się w mieszkach włosowych. Dzięki temu promienie lasera niszczą wymienione mieszki włosowe, z których wyrastają ciągle włosy.

Jak dokładnie przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest usuwaniem zbędnych włosów przy pomocy światła z lasera. Zabiegi depilacji laserowej dostępne są wyłącznie w dobrych gabinetach kosmetycznych. Depilacja laserowa umożliwia usuwanie włosków z dowolnie wybranej części ciała, zaś czas trwania zabiegu zależny jest od gęstości owłosienia, jak i od depilowanej powierzchni.

Zabiegowi temu nierzadko towarzyszy uczucie dyskomfortu, a niekiedy także i bólu. Może on trwać począwszy od kilku minut, skończywszy na kilku godzinach, w zależności od wybranej powierzchni depilacji. Oznacza to, iż depilacja twarzy będzie trwać krócej, aniżeli depilacja laserowa na nogach.

Po wykonanym zabiegu wydepilowane miejsce będzie opuchnięte i zaczerwienione, niemniej takie dolegliwości znikają na ogół w przeciągu najbliższej doby. Po depilacji laserowej nie można stosować balsamów do ciała, ani kremów.

Opinie na temat depilacji laserowej

Możemy spotkać się ze skrajnie odmiennymi opiniami na temat depilacji laserowej – zaczynając od okrzyków zachwytu, kończąc na jękach zawodu. Wydaje się więc, iż opinie na temat depilacji laserowej uzależnione są od skuteczności wykonanego zabiegu. Zatem panie, u których depilacja laserowa była skuteczna, zwykle wypowiadają się na jej temat w samych superlatywach, zaś u osób, u których depilacja nie przyniosła żadnego skutku, nie możemy liczyć na pozytywną opinię.

Osoby, które są zadowolone z przeprowadzonej depilacji laserowej są jednakże zgodne co do tego, iż nie można oczekiwać rezultatów już po pierwszym zabiegu, a raczej trzeba się nastawiać na wykonanie przynajmniej kilku zabiegów tego rodzaju depilacji.

Można znaleźć również opinie, iż efekty depilacji laserowej będą uzależnione od lasera, który został użyty do zabiegu. Pacjenci zachwalają laser diodowy, zaś negatywnie wypowiadają się na temat lasera aleksandratytowego. Z kolei zaś według innych osób depilacja laserowa może pomagać w zlikwidowaniu owłosienia tylko wówczas, kiedy nie jest ono wynikiem problemów hormonalnych.

Skuteczność przeprowadzanej depilacji laserowej

Efekty depilacji laserowej są zdecydowanie sprawą indywidualną i zależną od wielu różnych czynników. Zabieg daje najlepsze rezultaty u osób mających jasną karnację, a przy tym ciemne włoski. Wynika to z faktu, iż w takim wypadku laser znacznie łatwiej wyłapuje włoski. Warto mieć również na uwadze, iż celem osiągnięcia zamierzonych efektów, niezbędne będzie powtórzenie zabiegu. Zwykle wszelkie włoski usuwane są po 3-8 sesjach.

Nie jest także prawdą, że po depilacji laserowej włoski znikają na zawsze. W rzeczywistości ich wzrost jest ciągle możliwy, niemniej jednak zdecydowanie spowolniony. W wypadku ponownego pojawienia się włosków następny zabieg w szybki sposób je usunie.

Depilacja laserowa daje najlepsze rezultaty i najdłużej trzymające się rezultaty. Nie należy jednakże oczekiwać, że po usunięciu zbędnego owłosienia przy pomocy depilacji laserowej problem ten już nigdy nie wróci.

Sesja depilacji laserowej składająca się z kilku zabiegów w kolejności winna pomagać w walce z odrastającym owłosieniem i na dłuższy czas zlikwidować ten problem.

Inne metody usuwania owłosienia 

Poza depilacją laserową istnieje jeszcze kilka innych sposobów na usuwanie włosów. Niemniej są one na ogół bardziej bolesne albo mniej skuteczne.

Wśród innych metod depilacji można wymienić:

 • depilację chemiczną – jest to bezbolesny u prosty zabieg usuwania owłosienia. Celem jego przeprowadzenia wykorzystywane są pianki, żele albo kremy depilujące. Zabieg ten polega na rozprowadzaniu środka depilującego w konkretnych miejscach i pozostawieniu go na wybrany czas. Zanim przeprowadzimy tego rodzaju depilację, trzeba upewnić się, iż nie jesteśmy uczuleni na żaden spośród składników. Plusem depilacji chemicznej jest to, iż usuwa nawet niewielkie włoski,
 • depilacja z użyciem depilatora elektrycznego – depilacja takiego typu praktykowana regularnie sprawia, iż owłosienie staje się coraz słabsze, a przy tym dużo wolniej odrasta,
 • depilacja z użyciem pasty cukrowej – jest mniej bolesna, aniżeli depilator. Nie wywołuje poparzeń czy urazów,
 • depilacja woskiem – nie jest to drogi, niemniej niestety dosyć bolesny zabieg usuwania włosków. Polega na pozbywaniu się owłosienia poprzez jego wyrywanie. Najlepiej będzie depilację woskiem przeprowadzać w gabinecie kosmetycznym.

Owłosienie może być także usuwane z pomocą zwykłej maszynki do golenia. Należy jednakże pamiętać, aby maszynki były regularnie wymieniane. Zaniedbywanie tego może doprowadzić do rozwijania różnego typu infekcji. Nie golimy również ciała maszynką mającą tępe ostrza. Zanim wykonamy zabieg golenia, warto użyć zmiękczającego żelu do golenia, albo specjalnej pianki, czy kremu.