Każdy pacjent, który uskarża się na dolegliwości bólowe, wymaga indywidualnego podejścia. Pod uwagę należy brać nie tylko źródło bólu, ale również jego natężenie, rodzaj występowania czy ogólny stan zdrowia chorego. Nie ma jednak wątpliwości, że każdy, kto nie może normalnie funkcjonować z powodu dolegliwości bólowych, powinien szukać wsparcia w profesjonalnych placówkach. O tym, co to jest poradnia leczenia bólu i w jaki sposób działa, by ulżyć choremu, piszemy poniżej.

 

Sprawdź szczegóły dotyczące poradni leczenia bólu: https://cannabiclinic.com/ – znajdziesz je na wskazanej stronie.

 

Indywidualne podejście

 

W pierwszym etapie współpracy ze specjalistami, których zadaniem jest uśmierzanie bólu, jaki odczuwa pacjent, jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu oraz analiza dokumentacji medycznej. Dodatkowe badania pozwolą zaś dobrać optymalną kurację przeciwbólową. Wiele zależy przecież nie tylko od preferencji pacjenta, ale również choroby, na którą cierpi czy stadium jej zaawansowania. Nierzadko wdrażane jest leczenie paliatywne, głównie w przypadku pacjentów onkologicznych. Tutaj znaczną rolę odgrywa centrum wsparcia terapii konopnej, bo medyczna marihuana staje się coraz popularniejszym środkiem, dzięki któremu chory na raka w fazie zaawansowanej może odczuć ulgę. Leczenie paliatywne polega nie na niwelowaniu źródła bólu, bo na to jest już najczęściej zbyt późno, ale raczej na uśmierzaniu bólu, by chory u schyłku życia mógł funkcjonować w optymalnym komforcie.

 

Jakie metody łagodzenia bólu wybierać?

 

Jeśli kuracja przeciwbólowa ma być krótka, pacjenci najczęściej decydują się na farmakoterapię. Jeśli zaś cierpią z powodu bólu przewlekłego czy nieuleczalnej choroby, której standardowo towarzyszą dolegliwości bólowe, terapia musi być znacznie bardziej zaawansowana. Przebiega najczęściej poprzez wykorzystanie długookresowej kuracji farmaceutykami, ale ich uzupełnieniem są metody naturalne. Właśnie dlatego dobrą opcją jest gabinet terapii konopnej czy klinika bólu, w której zaleca się inne nieinwazyjne środki. Do takich zalicza się aromaterapia, masaże czy muzykoterapia. Wiele z tych sposobów można stosować jednocześnie i co najważniejsze w długim okresie bez żadnych powikłań.

 

Co ważne, nigdy nie należy dobierać środków o działaniu przeciwbólowym samodzielnie. Po to powstały wyspecjalizowane placówki, by móc z nich korzystać. Eksperci dobiorą sposób uśmierzania bólu odpowiednio, biorąc pod uwagę potrzeby, ale i możliwości chorego. Przede wszystkim, indywidualne metody łagodzenia dolegliwości bólowych są skuteczne i rzeczywiście przynoszą ulgę bez względu na rodzaj bólu.