Wariograf – kogo nie możemy badać?
Badanie przy zastosowaniu wariografu, inaczej zwanego wykrywaczem kłamstw, wykorzystywane jest już od blisko 100 lat. Aż trudno uwierzyć, że pomimo tak długiej tradycji, może budzić nadal tak wiele wątpliwości. Wśród najczęściej pojawiających się pytań jest to, kogo nie można badać wariografem. Chciałbyś poznać odpowiedź na to pytanie? W takim razie zapraszamy do krótkiej lektury!
Możemy spotkać się z opinią, że badanie https://www.wariograf.com.pl jest dostępne dla wszystkich – jednakowo dla kobiet i mężczyzn. I choć faktycznie płeć tutaj nie ma znaczenia, to nie oznacza, że badaniu może poddać się każdy. Warto mieć świadomość, że istnieją pewne przeciwwskazania do badania wariografem. I nie chodzi nam tutaj o to, że badanie może sprawić, że rozpadnie się małżeństwo, wyjdzie na jaw oszustwo, czy kradzież. Badanie nie okaże się skuteczne w stosunku do osób, które wykazują określone cechy uniemożliwiające jego wykonanie. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim o uwarunkowaniach fizycznych i psychicznych.
Badanie wariografem a warunki fizyczne kandydatów do badania
Do warunków fizycznych, które wykluczają osoby jako kandydatów do badania, zalicza się zaburzenia neurologiczne, nadpobudliwość psychoruchową, jak również ogólne trudności z oddychaniem. Niektóre dolegliwości sercowe również nie pozwalają na wykonanie badania, ale to nie wszystko. Badaniu nie można poddać również osób uzależnionych od leków, alkoholu czy narkotyków. Również przeziębienie, napady kaszlu, ostre alergie, czy wysoka gorączka sprawiają, że badanie nie może zostać wykonane.
Badanie wariografem a warunki psychiczne kandydatów do badania
Tuż obok warunków fizycznych, znajdziemy też szereg przeciwwskazań psychicznych, których wystąpienie sprawia, że kandydata nie można zbadać z wykorzystaniem wariografu. O jakich dokładnie uwarunkowaniach psychicznych mowa? Przede wszystkim testować nie można osób upośledzonych umysłowo, osób ociężałych oraz nietrzymających normy intelektualnej.