Z roku na rok rośnie liczba Polaków,

którzy zapadają na nowotwory układu moczowego. Jako jedną z głównych przyczyn podaje się rosnącą średnią życia, a nowotwory mają to do siebie, że ujawniają się częściej wraz z wiekiem pacjentów. Dobrym tego przykładem jest rak prostaty, który jeszcze dekadę temu był diagnozowany przez lekarzy urologów dużo rzadziej.

Gdy dowiemy się, że chorujemy na nowotwór prostaty powstaje pytanie, gdzie się skutecznie leczyć, którego urologa wybrać. Wielu pacjentów robi ten błąd, że kieruje się wygodą i leczy tak wybór odpowiedniego urologa do leczenia raka prostatypoważne choroby w swoim miejscu zamieszkania, często przez internistę czy urologa. To duży błąd! Nowotwory od samego początku należy leczyć w dużych centrach onkologicznych, które są zlokalizowane w takich miastach jak Warszawa czy urolog Poznań. Tym co odstrasza od takich miejsc są bardzo duże kolejki oraz nieznajomość lekarzy.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę,

że to właśnie tam są najlepsi i najbardziej doświadczeni urolodzy. W centrum onkologicznym dostaniemy kompleksową opiekę. W jednym miejscu zrobimy wszelkie badania takie jak tomografia czy scyntygrafia. Będziemy mieć też dostęp do radioterapii, której często nie ma na oddziałach onkologicznych w małych powiatowych szpitalach. Wreszcie centrum onkologiczne do dostęp do większej liczby nowoczesnych, refundowanych leków na nowotwory. Polecam Urolog Warszawa.